Obiekty publiczne

Obiekty publiczne

Obiekty publiczne takie jak urzędy, sądy, stadiony czy lotniska to miejsca, które powinny dawać przykład, jak zorganizować palarnie zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP oraz jak chronić osoby niepalące przed konsekwencjami biernego palenia. Dodatkowo poczekalnie są szczególnie narażone na zanieczyszczone powietrze przedostające się do środka budynku. Kabiny i pochłaniacze z unikalnym systemem filtracji są optymalną odpowiedzią na te potrzeby.

PROBLEMY WYNIKAJĄCE Z BRAKU ZORGANIZOWANEJ PALARNI

Spadek efektywności

Pracownicy chcący zapalić zazwyczaj muszą w tym celu wyjść na zewnątrz budynku. Na każde 10 minut przebywania pracownika „na papierosie” tylko 2,5 minuty poświęcane jest na palenie. Pozostały czas zajmuje droga „do” i „z” wyznaczonej strefy palenia.

Straty finansowe

Miejsce do palenia umieszczone poza budynkiem, na powietrzu, wiąże się z negatywnym wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych na zdrowie pracownika. W okresie jesień-wiosna zwiększa to ryzyko zachorowań i absencji chorobowej zatrudnionych osób, co przekłada się bezpośrednio na spadek przychodów w firmie.

Wentylacja

Dym dostający się do wnętrza budynku przez pobliskie okna i otwory wentylacyjne nie jest filtrowany, co powoduje rozprzestrzenianie się nieprzyjemnego zapachu w obiekcie oraz wpływa niekorzystnie na samopoczucie osób niepalących. Z braku łatwo dostępnego miejsca do palenia niektórzy pracownicy palą na klatkach schodowych, co jeszcze bardziej zanieczyszcza powietrze w obiekcie.

Straty wizerunkowe

Powstawanie tzw. "dzikich palarni" na zewnątrz obiektów, najczęściej w pobliżu wejścia do budynku, powoduje dyskomfort u osób niepalących. Dym przedostający się do wiatrołapów i korytarzy jest wyczuwalny podczas poruszania się tymi ciągami komunikacyjnymi. Nierzadko w "dzikich palarniach" brakuje również wyznaczonego miejsca na zbieranie niedopałków, dlatego można zauważyć je porozrzucane na ziemi.

Zanieczyszczenie środowiska

Toksyczne substancje zawarte w niedopałkach niekorzystnie wpływają na środowisko naturalne. Niedopałki rozrzucone na zewnątrz powinny być nie tylko zebrane, lecz także właściwie zutylizowane – zwykłe wyrzucenie do odpadów „zmieszanych” nie niweluje tego problemu.

ROZWIĄZANIA – KORZYŚCI Z
UŻYTKOWANIA NASZYCH KABIN

100% eliminacji przykrego zapachu dymu tytoniowego i niedopałków papierosów

Całkowita ochrona przed skutkami biernego palenia - przyjazna symbioza palących i niepalących

Indywidualnie dopasowany, najskuteczniejszy na rynku, wielopoziomowy system filtracji dymu papierosowego

Permanentne (24h na dobę) oczyszczanie powietrza z wirusów, bakterii, alergenów i innych drobnoustrojów chorobotwórczych oraz wszelkich zanieczyszczeń do poziomu molekularnego o skuteczności 99,997% w całym pomieszczeniu, w którym znajduje się urządzenie

Zwiększenie bezpieczeństwa p/pożarowego i higieny pracy

Polepszenie wydajności pracy – znaczące skrócenie czasu palenia i wyjścia na papierosa. Na każde 10 minut przebywania pracownika „na papierosie” tylko 2,5 minuty poświęcane jest na palenie. Pozostały czas zajmuje droga „do” i „z” wyznaczonej strefy palenia. Dzięki instalacji kabiny skracasz czas spędzony przez pracownika poza stanowiskiem pracy – realnie zwiększasz jego efektywność i swoje zyski

Szybki zwrot z inwestycji - od 3 miesięcy do 1 roku. Oprócz oszczędności wynikających ze skrócenia czasu spędzanego “na papierosie”, w sposób bezpośredni wpływasz również na zmniejszenie absencji pracownika wywołanej chorobami (w większości przypadków miejsce do palenia znajduje się poza budynkiem, na powietrzu – w okresie jesień – wiosna zwiększa to ryzyko zachorowań)

Brak kosztów adaptacji pomieszczeń - kabiny są mobilne, a do ich montażu wystarczy jedynie dostępne gniazdko zasilające

Bezpłatne zapewnienie zastępczej kabiny w przypadku, jeśli nasz serwis nie będzie w stanie usunąć usterki na miejscu

Jak działa kabina?

System filtrująco – wentylujący uruchamia się automatycznie po wejściu do kabiny i osiąga 100% sprawności w ciągu sekundy.

Dzięki efektywnemu systemowi zaciągowemu dym jest kierowany bezpośrednio do filtrów i nie pozostaje wewnątrz kabiny. Dzięki temu nie osadza się na ubraniach i włosach, a powietrze wokół kabiny pozostaje świeże.

Skuteczność kabiny możliwa jest dzięki unikalnemu 9-stopniowemu systemowi filtracji. 

Na zewnątrz kabiny wydobywa się powietrze oczyszczone w 99,997 % z cząsteczek o rozmiarach do 2,5 µm. W praktyce oznacza to, że powietrze po przejściu przez filtry jest przynajmniej 30 % czystsze od powietrza otaczającego kabinę.

Do instalacji naszych kabin w Twojej firmie będziemy potrzebować jedynie zwykłego gniazda zasilającego.

Referencje

Realizacje

Skontaktuj się z naszym doradcą

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA

Informujemy, że realizujemy projekt: Opracowanie i wdrożenie do oferty Palarnie.pl Sp. z o.o. Sp. k. nowego projektu wzorniczego – kabiny dla palących osób z niepełnosprawnościami w ramach Poddziałania 2.3.5
Design dla przedsiębiorców Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

<p>Producent i dystrybutor kabin dla palących,</p>

<p>e-kabin, palarni cygar, pochłaniaczy dymu papierosowego i wiat.</p>

<p>Lider rynku palarni z 20-letnim doświadczeniem.</p>

Producent i dystrybutor kabin dla palących,

e-kabin, palarni cygar, pochłaniaczy dymu papierosowego i wiat.

Lider rynku palarni z 20-letnim doświadczeniem.

Szybki kontakt

Palarnie.pl Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Wita Stwosza 3

02-661 Warszawa

NIP: 5213303997

tel.+48 225 673 444

e-mail: biuro@palarnie.pl
 

© 2024 Palarnie.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj»