Obiekty publiczne
Obiekty publiczne takie jak urzędy, sądy, stadiony czy lotniska to miejsca, które powinny dawać przykład, jak zorganizować palarnie zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP oraz jak chronić osoby niepalące przed konsekwencjami biernego palenia. Dodatkowo poczekalnie są szczególnie narażone na zanieczyszczone powietrze przedostające się do środka budynku. Kabiny i pochłaniacze z unikalnym systemem filtracji są optymalną odpowiedzią na te potrzeby.
Problemy wynikające z braku zorganizowanej palarni
NIEBEZPIECZEŃSTWO POŻARU
Brak wyznaczonego miejsca do palenia skutkuje powstawaniem tzw. „dzikich palarni”. Brak zabezpieczeń przeciwogniowych w takich miejscach, a także brak hermetycznej popielnicy, znacznie podnosi ryzyko zaprószenia ognia.
STRATY FINANSOWE
Miejsce do palenia umieszczone poza budynkiem, na powietrzu, wiąże się z negatywnym wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych na zdrowie pracownika. W okresie jesień-wiosna zwiększa to ryzyko zachorowań i absencji chorobowej zatrudnionych osób, co przekłada się bezpośrednio na spadek przychodów w firmie.
ZANIECZYSZCZONE ŚRODOWISKO
Toksyczne substancje zawarte w niedopałkach niekorzystnie wpływają na środowisko naturalne. Niedopałki rozrzucone na zewnątrz powinny być nie tylko zebrane, lecz także właściwie zutylizowane – zwykłe wyrzucenie do odpadów „zmieszanych” nie niweluje tego problemu.
STRATY WIZERUNKOWE
Powstawanie tzw. "dzikich palarni" na zewnątrz obiektów, najczęściej w pobliżu wejścia do budynku, powoduje dyskomfort u osób niepalących. Dym przedostający się do wiatrołapów i korytarzy jest wyczuwalny podczas poruszania się tymi ciągami komunikacyjnymi. Nierzadko w "dzikich palarniach" brakuje również wyznaczonego miejsca na zbieranie niedopałków, dlatego można zauważyć je porozrzucane na ziemi.
BRAK MIEJSCA NA PALARNIĘ
Tradycyjna palarnia wymaga zagospodarowania co najmniej jednego całego pomieszczenia. Ponadto w takim pomieszczeniu należy zapewnić system wentylacji zewnętrznej, co zazwyczaj wiąże się z koniecznością wywiercenia dużego otworu w ścianie. W przyszłości będzie to wiązało się z dodatkowymi utrudnieniami w celu ponownego wykorzystania takiego pomieszczenia do innych celów.
WENTYLACJA
Dym dostający się do wnętrza budynku przez pobliskie okna i otwory wentylacyjne nie jest filtrowany, co powoduje rozprzestrzenianie się nieprzyjemnego zapachu w obiekcie oraz wpływa niekorzystnie na samopoczucie osób niepalących. Z braku łatwo dostępnego miejsca do palenia niektórzy pracownicy palą na klatkach schodowych, co jeszcze bardziej zanieczyszcza powietrze w obiekcie.
ROZWIĄZANIA – KORZYŚCI Z UŻYTKOWANIA NASZYCH KABIN
Całkowita ochrona przed skutkami biernego palenia - przyjazna symbioza palących i niepalących
Indywidualnie dopasowany, najskuteczniejszy na rynku, wielopoziomowy system filtracji dymu papierosowego
100% eliminacji przykrego zapachu dymu tytoniowego i niedopałków papierosów
Brak kosztów adaptacji pomieszczeń - kabiny są mobilne, a do ich montażu wystarczy jedynie dostępne gniazdko zasilające
Zwiększenie bezpieczeństwa p/pożarowego i higieny pracy
Bezpłatne zapewnienie zastępczej kabiny w przypadku, jeśli nasz serwis nie będzie w stanie usunąć usterki na miejscu
Permanentne (24h na dobę) oczyszczanie powietrza z wirusów, bakterii, alergenów i innych drobnoustrojów chorobotwórczych oraz wszelkich zanieczyszczeń do poziomu molekularnego o skuteczności 99,997% w całym pomieszczeniu, w którym znajduje się urządzenie
Szybki zwrot z inwestycji - od 3 miesięcy do 1 roku. Oprócz oszczędności wynikających ze skrócenia czasu spędzanego “na papierosie”, w sposób bezpośredni wpływasz również na zmniejszenie absencji pracownika wywołanej chorobami (w większości przypadków miejsce do palenia znajduje się poza budynkiem, na powietrzu – w okresie jesień – wiosna zwiększa to ryzyko zachorowań)
Polepszenie wydajności pracy – znaczące skrócenie czasu palenia i wyjścia na papierosa. Na każde 10 minut przebywania pracownika „na papierosie” tylko 2,5 minuty poświęcane jest na palenie. Pozostały czas zajmuje droga „do” i „z” wyznaczonej strefy palenia. Dzięki instalacji kabiny skracasz czas spędzony przez pracownika poza stanowiskiem pracy – realnie zwiększasz jego efektywność i swoje zyski
Jak działa kabina?
System filtrująco-wentylujący uruchamia się automatycznie po wejściu do kabiny i osiąga 100% sprawności w ciągu sekundy.
Dzięki efektywnemu systemowi zaciągowemu dym jest kierowany bezpośrednio do filtrów i nie pozostaje wewnątrz kabiny. Dzięki temu nie osadza się na ubraniach i włosach, a powietrze wokół kabiny pozostaje świeże.
Skuteczność kabiny możliwa jest dzięki unikalnemu 9-stopniowemu systemowi filtracji.
Na zewnątrz kabiny wydobywa się powietrze oczyszczone w 99,997% z cząsteczek o rozmiarach do 2,5 µm. W praktyce oznacza to, że powietrze po przejściu przez filtry jest przynajmniej o 30% czystsze od powietrza otaczającego kabinę.
Do instalacji naszych kabin w Twojej firmie będziemy potrzebować jedynie zwykłego gniazda zasilającego.
Referencje
Urządzenia doskonale spełniają swoje zadanie, skutecznie filtrują powietrze eliminując praktycznie całkowicie zapach dymu papierosowego. Są ciche, estetyczne i łatwe w obsłudze. Dzięki wykorzystaniu w pochłaniaczach technologii najnowszej generacji osoby niepalące nie są narażane na bierne palenie. Dodatkowo firma dysponuje profesjonalnym i szybkim serwisem konserwacyjno-naprawczym, co gwarantuje skuteczne i ciągłe działanie sprzętu.
Prof. Andrzej Strzelecki