Horeca

HoReCa

Kluby, restauracje, dyskoteki, puby i hotele to miejsca kojarzące się z rozrywką i miłym spędzaniem czasu. Przebywanie z osobami palącymi może w znaczący sposób obniżać komfort osób niepalących. Dym papierosa zdecydowanie obniża wrażenia kulinarne, na których zależy gościom restauracji. Specjalne filtry w naszych kabinach i pochłaniaczach dymu chronią w 100% przed skutkami biernego palenia i sprawiają, że zapach papierosów nie osadza się na ubraniach.

PROBLEMY WYNIKAJĄCE Z BRAKU ZORGANIZOWANEJ PALARNI

Wentylacja

Dym dostający się do wnętrza budynku przez pobliskie okna i otwory wentylacyjne nie jest filtrowany, co powoduje rozprzestrzenianie się nieprzyjemnego zapachu w obiekcie oraz wpływa niekorzystnie na samopoczucie osób niepalących. Z braku łatwo dostępnego miejsca do palenia niektórzy pracownicy palą na klatkach schodowych, co jeszcze bardziej zanieczyszcza powietrze w obiekcie.

Straty finansowe

Miejsce do palenia umieszczone poza budynkiem, na powietrzu, wiąże się z negatywnym wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych na zdrowie pracownika. W okresie jesień-wiosna zwiększa to ryzyko zachorowań i absencji chorobowej zatrudnionych osób, co przekłada się bezpośrednio na spadek przychodów w firmie.

Zanieczyszczenie środowiska

Toksyczne substancje zawarte w niedopałkach niekorzystnie wpływają na środowisko naturalne. Niedopałki rozrzucone na zewnątrz powinny być nie tylko zebrane, ale też właściwie zutylizowane – zwykłe wyrzucenie do odpadów „zmieszanych” nie niweluje tego problemu.

Straty wizerunkowe

Powstawanie tzw. "dzikich palarni" na zewnątrz obiektów, najczęściej w pobliżu wejścia do budynku, powoduje dyskomfort u osób niepalących. Dym przedostający się do wiatrołapów i korytarzy jest wyczuwalny podczas poruszania się tymi ciągami komunikacyjnymi. Nierzadko w "dzikich palarniach" brakuje również wyznaczonego miejsca na zbieranie niedopałków, dlatego można zauważyć je porozrzucane na ziemi.

Niebezpieczeństwo pożaru

Brak wyznaczonego miejsca do palenia skutkuje powstawaniem tzw. „dzikich palarni”. Brak zabezpieczeń przeciwogniowych w takich miejscach, a także brak hermetycznej popielnicy, znacznie podnosi ryzyko zaprószenia ognia.

ROZWIĄZANIA – KORZYŚCI Z
UŻYTKOWANIA NASZYCH KABIN

100% eliminacji przykrego zapachu dymu tytoniowego i niedopałków papierosów

Całkowita ochrona przed skutkami biernego palenia - przyjazna symbioza palących i niepalących

Indywidualnie dopasowany, najskuteczniejszy na rynku, wielopoziomowy system filtracji dymu papierosowego

Permanentne (24h na dobę) oczyszczanie powietrza z wirusów, bakterii, alergenów i innych drobnoustrojów chorobotwórczych oraz wszelkich zanieczyszczeń do poziomu molekularnego o skuteczności 99,997% w całym pomieszczeniu, w którym znajduje się urządzenie

Zwiększenie bezpieczeństwa p/pożarowego i higieny pracy

Polepszenie wydajności pracy – znaczące skrócenie czasu palenia i wyjścia na papierosa. Na każde 10 minut przebywania pracownika „na papierosie” tylko 2,5 minuty poświęcane jest na palenie. Pozostały czas zajmuje droga „do” i „z” wyznaczonej strefy palenia. Dzięki instalacji kabiny skracasz czas spędzony przez pracownika poza stanowiskiem pracy – realnie zwiększasz jego efektywność i swoje zyski

Szybki zwrot z inwestycji - od 3 miesięcy do 1 roku. Oprócz oszczędności wynikających ze skrócenia czasu spędzanego “na papierosie”, w sposób bezpośredni wpływasz również na zmniejszenie absencji pracownika wywołanej chorobami (w większości przypadków miejsce do palenia znajduje się poza budynkiem, na powietrzu – w okresie jesień – wiosna zwiększa to ryzyko zachorowań)

Brak kosztów adaptacji pomieszczeń - kabiny są mobilne, a do ich montażu wystarczy jedynie dostępne gniazdko zasilające

Bezpłatne zapewnienie zastępczej kabiny w przypadku, jeśli nasz serwis nie będzie w stanie usunąć usterki na miejscu

Jak działa kabina?

System filtrująco – wentylujący uruchamia się automatycznie po wejściu do kabiny i osiąga 100% sprawności w ciągu sekundy.

Dzięki efektywnemu systemowi zaciągowemu dym jest kierowany bezpośrednio do filtrów i nie pozostaje wewnątrz kabiny. Dzięki temu nie osadza się na ubraniach i włosach, a powietrze wokół kabiny pozostaje świeże.

Skuteczność kabiny możliwa jest dzięki unikalnemu 9-stopniowemu systemowi filtracji. 

Na zewnątrz kabiny wydobywa się powietrze oczyszczone w 99,997 % z cząsteczek o rozmiarach do 2,5 µm. W praktyce oznacza to, że powietrze po przejściu przez filtry jest przynajmniej 30 % czystsze od powietrza otaczającego kabinę.

Do instalacji naszych kabin w Twojej firmie będziemy potrzebować jedynie zwykłego gniazda zasilającego.

Referencje

Realizacje

Skontaktuj się z naszym doradcą

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA

Informujemy, że realizujemy projekt: Opracowanie i wdrożenie do oferty Palarnie.pl Sp. z o.o. Sp. k. nowego projektu wzorniczego – kabiny dla palących osób z niepełnosprawnościami w ramach Poddziałania 2.3.5
Design dla przedsiębiorców Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

<p>Producent i dystrybutor kabin dla palących,</p>

<p>e-kabin, palarni cygar, pochłaniaczy dymu papierosowego i wiat.</p>

<p>Lider rynku palarni z 20-letnim doświadczeniem.</p>

Producent i dystrybutor kabin dla palących,

e-kabin, palarni cygar, pochłaniaczy dymu papierosowego i wiat.

Lider rynku palarni z 20-letnim doświadczeniem.

Szybki kontakt

Palarnie.pl Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Wita Stwosza 3

02-661 Warszawa

NIP: 5213303997

tel.+48 225 673 444

e-mail: biuro@palarnie.pl
 

© 2024 Palarnie.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj»